10 juni är sista träningen för AIK Friidrotts vårsäsong, vilket betyder att det endast är två träningar kvar innan sommarlovet börjar, då kommande fredag (6 juni) är inställd p.g.a. andra aktiviteter i Solnahallen.
Som det ser ut nu så kommer inga övriga träningar att ställas in på grund av mässor och annat, men se ändå Solnahallens schema i korridorerna eller på deras hemsida för att vara helt säkra.
Friidrottssäsongen startar upp återigen till hösten då skolorna har öppnat och vi alla är tillbaka i stan. En del nyheter för att vässa verksamheten kommer dessutom ske och meddelas i god tid till er och era barn.
Låt oss njuta av dessa sista träningar, för att sen ha ett skönt sommarlov och komma tillbaka pigga och laddade till i höst!
Allmänna Idrottsklubben
Publicerat den 28 maj, 2014