Pressinformation och material

AIK:s emblem:

AIK:s emblem är varumärkesskyddat och får ej användas utan AIK:s tillåtelse. Det är dock tillåtet att använda AIK-märket i dödsannonser om man inte på något sätt förvanskar det.
Vid frågor rörande emblemet eller varumärket, kontakta ordförande Cecilia Giertta alternativt info@aik.se.

Presskontakter:

AIK cecilia.giertta@aik.se
AIK Amerikansk Fotboll info@aikamfotboll.se
AIK Bandy info@gnagetbandy.se
AIK Basket basket@aik.se
AIK Boule jonas.almquist@aik.se
AIK Bowling bowling@aik.se
AIK Boxning boxning@aik.se
AIK Brottning leon.kissidis@aik.se
AIK Friidrott Annika Engström anen@telia.com
AIK Fotboll stefan.mellerborg@aikfotboll.se
AIK Golf golf@aik.se
AIK Handboll handboll@aik.se
AIK Ishockey oliver.baverlind@aikhockey.se
AIK Innebandy: innebandy@aikinnebandy.se